دستگاه ساکشن جنین که به نوزاد آرامش می دهد

هنگامی که راه هوایی تا حدی بسته است، به دلیل یک پدیده دریچه مانند امکان دمیدن وجود دارد، اما بازدم صاف نیست، بنابراین می توانید انبساط قفسه سینه و تروق را بشنوید.

در رادیوگرافی قفسه سینه، یافته های معمولی به دنبال انسداد راه هوایی مشاهده می شود، مانند تهویه بیش از حد هر دو ریه، افزایش سایه های نامنظم در اطراف ناف و افقی شدن دیافراگم.

سندرم آسپیراسیون مکونیوم را می توان با شناسایی لکه های مکونیوم روی پوست نوزاد تشخیص داد.
همچنین اگر کودک شما علائم دشواری در تنفس را نشان دهد، می توانید به آن مشکوک شوید. اگر پنومونی و سایر یافته ها در رادیوگرافی قفسه سینه تایید شود، می توان سندرم آسپیراسیون مکونیوم را با دستگاه ساکشن جنین تشخیص داد.

اگر وضعیت نوزاد پس از زایمان خوب باشد، می توان پیشرفت را مشاهده کرد، اما اگر وضعیت نوزاد شدید باشد و علائم خفگی وجود داشته باشد، مکونیوم باید بلافاصله از طریق لوله گذاری راه هوایی خارج شود.

این کار را تا جایی تکرار کنید که مکونیوم خارج نشود. در صورت لزوم، یک دستگاه تنفس مصنوعی به طور همزمان تجویز می شود.

شستشوی ریه در عرض چند ساعت پس از تولد با سورفکتانت ریه رقیق شده انجام می شود تا مکونیوم باقیمانده حذف شود. در عین حال، از روشی برای تامین سورفکتانت ناکافی ریه نیز استفاده می شود.

سندرم آسپیراسیون مکونیوم می تواند منجر به عوارضی مانند پنوموتوراکس، پنومونی، فشار خون شریانی ریوی و انسداد راه هوایی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.