با گردو نیشابور سوختگی صورت را از بین ببرید

گردو دانه های خوراکی از درختان  تیره Juglans  است. آنها میوه های گرد و تک دانه درخت گردو هستند.

میوه و دانه گردو در یک پوسته ضخیم و غیرقابل خوردن محصور شده است. پوسته میوه ای که هسته را در بر می گیرد سخت و دو نیم شده است.

گردو نیشابور طعم لذیذ و بافت ترد دارد، به همین دلیل است که از آن در بسیاری از دسرها و محصولات پخته شده مانند کلوچه، کیک، گرانولا ، غلات، میله های انرژی زا و نان گردویی همیشه محبوب موز استفاده می شود.

از گردوی آسیاب شده و آرد گردو نیز برای پخت استفاده می شود. گردو سرشار از اسیدهای چرب ضروری است و روغنی تولید می کند که یک نرم کننده غنی است و به دلیل خواص ضد پیری شناخته شده است.آجیل همیشه به عنوان”غذای مغز” در نظر گرفته شده است، شاید به این دلیل که ساختار سطحی گردو ظاهری چروکیده مانند مغز دارد. به همین دلیل آنها را نمادی از هوش می‌دانستند که باعث می‌شود عده‌ای این باور را داشته باشند که واقعاً باعث افزایش عقل می‌شوند!

در حالی که این دقیقا درست نیست، مطالعات اخیر نشان داده اند که مصرف این دانه ها به بهبود عملکرد مغز کمک می کند. دو نوع وجود دارد؛ گردو سیاه  و گردو قهوه ای. در مورد گردوی قهوه ای به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

به گفته مرکز داده های غذایی USDA، گردو منبع غنی ویتامین C ، ویتامین های B ( ویتامین B6 ، تیامین، ریبوفلاوین ، نیاسین ، اسید پانتوتنیک و فولات)،  ویتامین E و همچنین مواد معدنی مانند کلسیم ، آهن ، منیزیم است. , پتاسیم , سدیم و روی .

گردو 65 درصد وزنی چربی و 15 درصد  پروتئین دارد. آنها نسبت به اکثر آجیل ها از نظر چربی های اشباع نشده چندگانه غنی تر هستند.

دارای مقدار نسبتاً بالایی اسید چرب امگا 3 به نام اسید آلفا لینولنیک (ALA) هستند. گردو همچنین سرشار از اسید چرب امگا 6 به نام اسید لینولئیک است.

گردو حاوی سایر مواد مغذی ضروری مانند بتاکاروتن، لوتئین و زآگزانتین و همچنین فیتواسترول است. آنها منبع خوبی از فیبر غذایی  و آنتی اکسیدان ها (اسید الاژیک، کاتچین، ملاتونین و اسید فیتیک) هستند.

همه این مواد مغذی مفید باعث می شود که گردو توسط بسیاری به عنوان “غذای نیروبخش” تصور شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.